Саудискиот нафтен гигант Арамко проценет на 1.700 милијарди долари или 170 БДП-а на Македонија

5 копии

Саудиска Арабија ја процени државната нафтена компанија „Арамко“ на околу 1.600 до 1.700 милијарди долари. Компанијата објави ажуриран проспект на својата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако првите неофицијални информации велеа дека „Краш-Есоп“ ќе понуди почетна цена и услови за продажба на своите акции на „Краш“ на сите заинтересирани ...
| | веќе видена | слични

Цената на акциите на Краш на берзата во Загреб паднаа откако викендов на собранието на акционери на Краш беше одлучено работниците своите акции да ги продадат ...
| | веќе видена | слични

Краш ЕСОП ги продаде сите свои акции во Краш на Месната индустрија браќа Пивац, објави Вечерни лист . Со тоа, браќата Пивац го преземаа Краш, бидејќи, по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Побарувачката за акции на кинеската компанија за онлајн трговија Alibaba достигна околу 12,9 милијарди американски долари на иницијалната јавна понуда на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 194 | | | веќе видена

Македонскиот јазик и идентитет не се предмет на преговори, потенцираа вчера високи претставници на Владата и напоменаа дека темната страна на историјата треба ...
сите 311 | | | веќе видена

Почитувани Претседател, Премиер, Министер за одбрана, Ние, како припадници на АРМ, цениме дека ова писмо треба да почне со заклетвата: „Се колнам дека ќе ги ...
сите 318 | | | веќе видена

Јас не сум чудотворец. Од друга страна, нити сум нечиј ас скриен во ракавот, ниту сум пак нечиј џокер. Јас сум Владо Бучковски, поранешниот премиер, кој во ...
сите 83 | | | веќе видена

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да се повлeче од изјавите кои претставуваат удар на темелите на македонската држава и ...
сите 76 | | | веќе видена

Кадарот Владо Бучковски не е никаков скриен ас на Заев во преговорите, туку очаен обид да се најде жртва кому ќе се препише поразот на политиките на премиерот ...
сите 187 | | | веќе видена

Новинарот Бранко Героски не е оптимист дека поранешните премиери ангажиарни во помирувањето со Бугарија, Владо Бучковски како специјален преставник на ...
сите 142 | | | веќе видена

Независниот хрватски пратеник Бојан Главашевиќ вели дека загрижуваат националистичките пораки кои доаѓаат од Бугарија и се насочени кон Македонија. Тој додава ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Саудискиот нафтен гигант Арамко проценет на 1.700 милијарди долари или 170 БДП-а на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: