Скаути на Манчестер сити, Фиорентина, Аталанта… вечерва во Виена ќе го следат мечот меѓу Австрија и Македонија

ЕКИПА во Виена, Никола Ѓуровски Како што информираат од Австриската фудбалска федерација, скаути на десеттина европски клубови испратиле официјален допис со ...
| | веќе видена | слични

ЕКИПА во Виена, Никола Ѓуровски Австријците си прават виенски бал. Со звуците на „Радецки марш“ прекрасна најава на почетокот на мечот на „Ернст Хапел“. ...
| | веќе видена | слични

ЕКИПА во Виена, Никола Ѓуровски Без сомнение македонските репрезентативци ќе имаат одлична поддршка од трибините на „Ернст Хапел“ во Виена во квалификацискиот ...
| | веќе видена | слични

ЕКИПА во Виена, Никола Ѓуровски Австријците се подготвуваат за славје и пласман на ЕП 2020, ама и Македонија ќе има поддршка на „Ернст Хапел“ во Виена. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вечерва од 20:45 часот Македонија на гостински терен ќе игра против Австрија. На Австријците им е потребен само бод во преостанатите два натпревари со нас и со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 543 | | | веќе видена

Алексеј Навални се врати од Берлин во Москва со авион на руската авиокомпанија Победа. За време на летот се случија чудни работи. Новинар на ДВ беше во ...
сите 227 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 117 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 145 | | | веќе видена

Официјален Лисабон ги крева македонските надежи за преговори со ЕУ во следните 6 месеци. Додека Бугарија се спрема за политичка кампања, предизборни ветувања и ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скаути на Манчестер сити, Фиорентина, Аталанта… вечерва во Виена ќе го следат мечот меѓу Австрија и Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: