Привршува бесплатното микрочипирање на милениците

3 копии

Несовесен сопственик кој го напуштил своето куче заработи казна од 500 евра во денарска противвредност. Тој ја напуштил кучката заедно со уште три кучиња кои ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Агенцијата за храна и ветеринарство апелира во услови на максимално подигнати безбедносни мерки за заштита од појава и ширење на вирусот на болеста африканска ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Агенцијата за храна и ветеринарство апелира колењето свињи во селските домаќинства, кое е актуелно во овој период, да се врши крајно внимателно, со преземање ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американската авиокомпанија „Јунајтед ерлајнс“ во петокот започна да доставува вакцина против коронавирус произведена од фармацевтската компанија „Фајзер“ во ...
сите 296 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 167 | | | веќе видена

„Овој викенд во Софија се одржуваат тајни средби помеѓу македонски бугарски владини претставници. Ова досега Заев не го негираше. Според нашите информации се ...
сите 165 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 159 | | | веќе видена

Главниот американски имунолог, Ентони Фаучи, денеска апелираше до новоизбраниот претседател Џо Бајден „да ги затвори кафулиња што е можно побрзо, но не и ...
сите 176 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета оценува дека фомирањето парламентарна анкетна комисија за извештајот на Дик Марти во врска со истрагата за злосторствата за ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Привршува бесплатното микрочипирање на милениците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: