Илиевски: Оние кои размислуваат во Македонија да озаконат диктатура ќе се повлечат на 3 јануари, или 100 дена подоцна

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски постави неколку отворени дилеми за правосудството кои произлегуваат од денешната одлука на Апелација да ѝ ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се огласи на Фејсбук по денешната одлука на Апелација притворот на Катица Јанева биде заменет со куќен притвор. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

После пуштањето на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева во куќен притвор, со реакција преку Фејсбук се јави и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
| | веќе видена | слични

Изградбата на гасоводот на делницата Скопје-Тетово-Гостивар, во должина од 76 километри е во полн ек и целосно ќе биде изградена во 2020 година. Ова го напиша ...
| | веќе видена | слични

Голема градежна офанзива на патот Охрид-Кичево. Се гледа дека легнале новите 180 милиони евра кредит. Треба советот на амбасадори да побара да нема избори се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на ...
сите 366 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 411 | | | веќе видена

Пронајдени се телата на уште шест жртви од ерупцијата на вулканот на Белиот остров во Нов Зеланд. Специјалните единици на војската поминале четири часа на ...
сите 129 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 125 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Илиевски: Оние кои размислуваат во Македонија да озаконат диктатура ќе се повлечат на 3 јануари, или 100 дена подоцна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: