Сорос финансира предизборна кампања против британскиот премиер Борис Џонсон


Пратеници од британската Конзервативна партија побараа да се испита вмешаноста на американскиот мултимилијардер Џорџ Сорос во финансирање на кампања чија цел е ...
| | веќе видена | слични

Либералните демократи во средата го претставија својот план за вонредните парламентарни избори во Обединетото Кралство на 12-ти декември, ветувајќи дека ќе го ...
| | веќе видена | слични

По насловот во „Гардијан“ во кој се оцрни состанокот на премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон, со „поранешен агент на КГБ“ во Италија, рускиот магнат ...
| | веќе видена | слични

Борис Џонсон и Џереми Корбин прв пат се соочија во предизборна телевизиска дебата. Главната точка на нивниот „конфликт“ беше Брегзит. Додека Џонсон порачува ...
| | веќе видена | слични

Американската бизнисменка крена прашина овој викенд кога во интервју за ИТВ рече дека ги чува тајните на Џонсон, а тој и вратил така што  „ја отфрлил како ...
| | веќе видена | слични

Аркjури во интервју за телевизијата ИТВ рекла  дека Џонсон ја игнорирал кога се обидела да разговара со него за тоа како да се справи со пишувањето на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американската бизнисменка Џенифер Аркjури, којa се најде во центарот на вниманието на јавноста поради односот со британскиот премиер Борис Џонсон, рекла дека ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Британскиот премиер Борис Џонсон најави дека по истекот на Договорот за слободно движење во јануари 2021 година, Велика Британија ќе ги третира граѓаните на ЕУ ...
| | веќе видена | слични

Британската владејачка Конзетвативна партија ја зголемува својата предност пред опозициската Лабуристичка партија во пресрет на предвремените парламентарни ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Британскиот премиер Борис Џонсон изјави дека од сите кандидати на Конзервативната партија на претстојните избори добил ветување за поддршка на неговиот договор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пред два дена на локалниот пат за селото Габрово, струмичко, кај место викано Габровски водопад и на регионалниот пат Струмица – Банско, кај селото Свидовица, ...
сите 187 | | | веќе видена

Несогласувањата на партиите за промените во Изборниот законик кои вчера се манифестираа со околу 6.000 илјади амандмани што во собранието ги поднесоа ...
сите 96 | | | веќе видена

Без оглед на големата опасност од повторна вулканска ерупција, елитна единица на новозеландската војска стигна на островот Вајт Ајленд и ги најде телата на ...
сите 122 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги со цел да го прикрие според нашите сомнежи очигледниот криминал со ...
сите 120 | | | веќе видена

Благодарение на интернетот, разговорите, социјалните мрежи и најевтини разговори, можете да се справите со тешкотиите и да комуницирате со друг постојано. Нема ...
сите 144 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 177 | | | веќе видена

Во тек е изградбата на модерната Лимак подземна сообраќајница, како и подготвителните работи за комплексот Лимак Дајмонд (Limak Diamond). Во истиот реон во ...
сите 20 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сорос финансира предизборна кампања против британскиот премиер Борис Џонсон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: