Талески кон Муцунски: 10 години имавме ние режим кој што хараше во сите институции на државата

На прашањето дали јавноста пред изборите ќе го дознае ставот на ВМРО ДПМНЕ за Преспанскиот договор Тимчо Мицунски, меѓународен секретар на ВМРО-ДПМНЕ, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Постои паралелизам и недостаток на координација во нашите институции и тоа придонесува да нема реформи, тој вели датумот за преговори не значи ништо ако се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Во емисијата „Само Вистина'' на Канал 5 телевизија политичкиот аналитичар Сотир Костов изјави дека три години потрошила оваа власт за само едно прашање за кое ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владиниот советник Дане Талевски го навлече гневот на граѓаните на социјалните мрежи откако на емисијата „Само Вистина“ во која дебатираше со Тимчо Муцунски ги ...
| | веќе видена | слични

Почитувани леви и десни а и вие во средината, На денот на ослободувањето на Скопје ние слободно  продолжуваме во потрага по вистината. Вечерва со нашите и ваши ...
| | веќе видена | слични

Во напната атмосфера во вчерашното издание на емисијата Само Вистина на Канал 5 во која учествуваше и Тимчо Муцунски, советникот за надворешна политика на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 350 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 101 | | | веќе видена

Новозеландската полиција денеска соопшти дека едно лице кое било повредено во ерупцијата на вулканот на белиот остров, починало во болницата во Окланд, со што ...
сите 66 | | | веќе видена

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос предложи воведување посебна „Златна топка“ само за напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо и напаѓачот на Барселона, ...
сите 193 | | | веќе видена

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска.  Прекршен е членот 71 ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Талески кон Муцунски: 10 години имавме ние режим кој што хараше во сите институции на државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: