Марфи: Ван Дајк заслужува да го победи Меси за Златната топка

2 копии

Бразилскиот селектор, Тите даде доста интересен коментар кога беше запрашан да направи паралела меѓу легендарниот Пеле и Лионел Меси. Тите смета дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Евер Банега го познава Лионел Меси од најмали години бидејќи станува збор за двајца фудбалери кои доаѓаат од иста генерација од младинските категории во ...
| | веќе видена | слични

Еден Азар изминатово лето одлучи да го напушти Челси и да го направи својот животен трансфер за кој сонува цел живот, потпишувајќи договор со Реал Мадрид после ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите предлози на опозицијата се отфрлениПописот не може да биде релевантен без немањето на слух за опозицијатаЗаконот за попис е резултат на претходно ...
сите 449 | | | веќе видена

Русија уапси двајца соработници на затворениот критичар на Кремљ, Алексеј Навални и се закани дека ќе ги тужи другите заради повикување преку интернет да се ...
сите 220 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 301 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер и министер за политички системи, Артан Груби од ДУИ, не сака да го коментира судскиот процес „Монструм“, но тврди дека единствен пат кога ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Марфи: Ван Дајк заслужува да го победи Меси за Златната топка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: