Правосудството во Макадонија треба да доживее сериозни реформи и редефинирање


Во завршна фаза се стручните франкофонски обуки кои што се одржуваат на Правниот факултет во Битола на тема „Европскиот суд за човекови права: идни предизвици ...
| | веќе видена | слични

Изјавата досега ја потпишаа 30 реномирани професори и научници од земјава Повеќе од десет години државата не финансирала национални научноистражувачки проекти. ...
| | веќе видена | слични

Фондацијата „Конрад Аденауер“ од Германија во претстојната 2020 година и понатаму ќе биде значаен партнер на Универзитетот „Св. Климент Охридски“ - Битола. Ова ...
| | веќе видена | слични

Документот е претставен низ неколку подрачја - финансии, апликативна дејност, меѓународни проекти, уписна политика, простор и опрема, научна, наставна и ...
| | веќе видена | слични

Доц. д-р Ангелина Станојоска од Правниот факултет при Универзитетот „Св. Климент Охридски“ – Битола во октомври учествуваше на 19. Светски конгрес за ...
| | веќе видена | слични

–Правниот факултет при Универзитетот „Св. Климент Охридски“-Битола одржа меѓународен стручно-научен форум за говорот на омраза и концептот на злосторства од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 190 | | | веќе видена

СДСМ преку соопштение го обвини лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека одбработувал за странски интереси. „Молкот на самопрогласениот хистеричен ...
сите 258 | | | веќе видена

Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ денес се вклучи во емисија „Студио 10“ на телевизија 24 каде што ги повика граѓаните на денешниот протест да се ...
сите 280 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 124 | | | веќе видена

Италијанскиот новинар фриленсер Франческо Касалини вели дека нашата земја треба да преговара со Бугарија, и покрај блокадата за почетокот на преговорите со ...
сите 112 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Правосудството во Макадонија треба да доживее сериозни реформи и редефинирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: