Правосудството во Макадонија треба да доживее сериозни реформи и редефинирање


Во завршна фаза се стручните франкофонски обуки кои што се одржуваат на Правниот факултет во Битола на тема „Европскиот суд за човекови права: идни предизвици ...
| | веќе видена | слични

Доц. д-р Ангелина Станојоска од Правниот факултет при Универзитетот „Св. Климент Охридски“ – Битола во октомври учествуваше на 19. Светски конгрес за ...
| | веќе видена | слични

–Правниот факултет при Универзитетот „Св. Климент Охридски“-Битола одржа меѓународен стручно-научен форум за говорот на омраза и концептот на злосторства од ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за наука и меѓународна соработка на УКЛО одржа свечена седница во Ректоратот и се вклучи во одбележувањето на Светскиoт ден на науката. Покрај ...
| | веќе видена | слични

Заврши франкофонската обука на тема „Европскиот суд за човекови права: идни предизвици и тенденции“ во Битола чиј организатор од 4 ноември до денеска беше ...
| | веќе видена | слични

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 208 | | | веќе видена

Исклучувањето на мерните станици, затворањето на Југохром каде 1200 луѓе останаа без работа и поставување на заменик министер за здравство нема да ги реши ...
сите 162 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и МОН не се грижат за учениците затоа што веќе трет месец нема учебници, а искинатите учебници не успеаја да ги заменат со ...
сите 163 | | | веќе видена

Зоран Заев и Нина Ангеловска денеска го презентираа најголемиот буџет во историјата на државата. Власта во 2020 година планира да потроши 3.9 милијарди евра, ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Правосудството во Макадонија треба да доживее сериозни реформи и редефинирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: