Светско првенство за играчи до 17 години


2 копии

Физичката пресметка на легендарните фудбалери Хозе Луис Чилаверт и Фаустино Асприља го обележала дуелот помеѓу селекцијата на Парагвај и Колумбија во ...
| | веќе видена | слични

Некогашните јужноамерикански ѕвезди Фаустино Асприлја и Хозе Луис Чилаверт пред 22 години беа инволвирани во една од најпознатите тепачки од тоа време. На 2 ...
| | веќе видена | слични

Фаустино Асприља тврди дека во 1997 година успеал да убеди еден од најблиските соработници на Пабло Ескобар да не го убие голманот на Парагвај, Хозе Луис ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот прославен колумбиски напаѓач, Фаустино Асприља се отвори во јавноста и призна дека молел еден убиец и член на колумбиското подземје да не го убива ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По одигрувањето на последниот од четвртфиналната фаза на Светското фудбалско првенство за играчи до 17 години, познати се учесниците во полуфиналето. Домаќинот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски, денеска оствари средба со Aмбасадорката на ...
сите 112 | | | веќе видена

Пратеникот на американскиот претседател Доналд Трамп, за разговорите меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел, вели дека само со присуство на сите регионални ...
сите 424 | | | веќе видена

Денеска во Охрид Меѓувладината комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка помеѓу Република Северна Македонија и Руската Федерација одржа ...
сите 84 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 18 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски до толку не можат да се помират со растот на платите па почнаа да измислуваат лажни формули околу растат на платите во ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светско првенство за играчи до 17 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: