ВМРО-ДПМНЕ: Изманикот Заев АЛЧНОСТА ја покриваше со ТРГОВИЈА НА ДРЖАВНИТЕ ИНТЕРЕСИ


Зоран Заев е најголемиот измамник. Македонија до сега се соочила со човек кој неспособноста и алчноста ги покривал преку трговија со највисоките национални и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Фактот дека СДСМ за три години на власт немаат сработено ништо не може со празни соопштенија да се покрие. Мандатот на Заев поминува, а 98% од проектите кои ги ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Мандатот на Заев поминува, а 98% од проектите кои ги ветија во предизборната програма се нереализирани. Ветувањето на Заев и неговата Влада дека ќе го ...
| | веќе видена | слични
8 копии
8 копии

Фактот дека СДСМ за три години на власт немаат сработено ништо не може со празни соопштенија да се покрие, велат во реакција од ВМРО- ДПМНЕ. Од партијата во ...
| | веќе видена | слични

СДСМ успеа да реализира само два проценти од енергетските проекти кој им ги презентираше на граѓаните пред да дојде на власт , обвини лидерот на опозицијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сведоци сме дека нема ниту едно суштинско ветување кое оваа влада го исполни, или мерка која дава резултати. Владата докажува дека нема концепт ниту визија. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 181 | | | веќе видена

Фокусот на соработката на Министерството за финансии со Развојната програма на Обединетите Нации (УНДП) во следниот период, ќе биде подобрување на управувањето ...
сите 500 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 200 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 89 | | | веќе видена

Ако од денеска до 10 октомври сите, ама баш сите до еден, се придржуваме на три толку прости правила (два метра, маска, миење раце) на 11 октомври може да ...
сите 78 | | | веќе видена

Економско-социјалниот совет денеска ја одржа својата втора седница предводена од министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска како претседателка, ...
сите 222 | | | веќе видена

Некогаш тоа беше само шега на шегобијците од К-15, меѓу нив и советникот во Владата на СДСМ Бубо Каров. Сега тоа веќе не е шега туку официјален вокабулар на ...
сите 82 | | | веќе видена

Во попладнивните часови на 25. септември во полициската станица Неготино, 59-годишна жена од овој град пријавила дека била измамена од 18-годишниот А.М. од ...
сите 265 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Изманикот Заев АЛЧНОСТА ја покриваше со ТРГОВИЈА НА ДРЖАВНИТЕ ИНТЕРЕСИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: