Зголемен број мозочни удари кај граѓаните

Санди Миличевиќ (46) од Загреб е ведар и насмеан човек и на прв поглед никој не би можел да заклучи дека живее без 2/3 желудник, слезина, панкреас, ...
| | веќе видена | слични

Лекарите биле во шок кога откриле 12 сантиметри долг паразит кој 15 години живеел во мозокот на овој човек. Овој 35-годишен човек од Кина добил инфекција од ...
| | веќе видена | слични

Овој човек се жалел на чести нагони за повраќање, слабост во мускулите и напади на болести, но на докторите им требало многу години за да ја откријат причината ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, преку социјалните мрежи повика на натпартиски протест за одбрана на црвените линии во , кои како што вели, се ...
сите 169 | | | веќе видена

Поранешната пратеничка и коалиционен партнер на Зоран Заев Лилјана Поповска од партијата ДОМ преку статус на Фејсбук пишува дека денешните изјави на Заев се ...
сите 113 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 117 | | | веќе видена

Американскиот Стејт департмент денеска објави соопштение по повод Меѓународнот ден за борба против насилството врз жените, истакнувајќи дека пандемијата на ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зголемен број мозочни удари кај граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: