Исповед на Хрват кој живее без панкреас, слезина, 2/3 желудник, дел од џигерот: Неговиот живот е за филм, но не се предал


Санди Миличевиќ (46) од Загреб е ведар и насмеан човек и на прв поглед никој не би можел да заклучи дека живее без 2/3 желудник, слезина, панкреас, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Бројот на заболени од дијабетес во земјава изнесува 123.850, покажуваат податоците од електронскиот систем „МојТермин“ заклучно со 31 декември 2018 година, што ...
| | веќе видена | слични

Во Битола нема педијатар ендокринолог, па така децата со дијабет треба да патуваат за секоја терапија до Клиниката во Скопје. Ова е еден од проблемите со кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По силните реакции во јавноста откако се случи инцидент во „Охис“ претставници на иницијативата 02 во дебатните емисии констатираа дека многу прашања останаа ...
сите 250 | | | веќе видена

На прав пат сме! Ги покачуваме пензиите со најголемиот износ во последните 20 години – од 700 до 730 денари почнувајќи од јануари 2020 година. Заедно со ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски, денеска оствари средба со Aмбасадорката на ...
сите 114 | | | веќе видена

Пратеникот на американскиот претседател Доналд Трамп, за разговорите меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел, вели дека само со присуство на сите регионални ...
сите 424 | | | веќе видена

Денеска во Охрид Меѓувладината комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка помеѓу Република Северна Македонија и Руската Федерација одржа ...
сите 84 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 18 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски до толку не можат да се помират со растот на платите па почнаа да измислуваат лажни формули околу растат на платите во ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исповед на Хрват кој живее без панкреас, слезина, 2/3 желудник, дел од џигерот: Неговиот живот е за филм, но не се предал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: