Заев се сретна со пратеникот на македонското малцинство во Албанија

4 копии

На денешната прес конференција со претседателот на Европскиот парламент, Давид Сасоли, премиерот Заев рече дека верува во нови шанси . Мора да продолжиме и ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев попладнево го пречека претседателот на Европскиот парламент, Давид Сасоли во Владата. „Му порачав дека имаме оптимизам. Уверен сум дека ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од единствената македонска партија, Македонска алијанса за европска интеграција, МАЕИ, во албанскиот парламент и претседател на Македонска алијанса ...
| | веќе видена | слични

Перспективите на Република Македонија и Република Албанија се во ЕУ и во НАТО. Евроатлантскиот пат нема други алтернативи за земјите од регионот, бидејќи само ...
| | веќе видена | слични

Останато

Професорката Гордана Силјановска нагласува дека Законот за јазици има многу недостатоци и има сериозни проблеми со уставноста на решенијата и тоа ќе го оценува ...
сите 389 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 522 | | | веќе видена

Премиерот во заминување побара од партиите од власта и од опозицијата да ги поддржат змените во Изборниот законик за да да имаме рамноправна и демократска ...
сите 67 | | | веќе видена

Војската во Нов Зеланд, почна ризична операција на островот Вајт за да ги извлече телата на осумте загинати во ерупцијата на вулканот неделава. Постои голема ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги со цел да го прикрие според нашите сомнежи очигледниот криминал со ...
сите 120 | | | веќе видена

МВР и УЈП треба да истражат како СДСМ го пречекорило дозволеното салдо за претседателските избори и потрошиле 2.5 милиони денари повеќе. Спасовски и Лукаревска ...
сите 126 | | | веќе видена

Употребата на мајчиниот јазик е право дадено од Господ, вели Артан Груби од ДУИ, кој смета дека воопшто не треба да се дискутира за Законот за употреба на ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев се сретна со пратеникот на македонското малцинство во Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: