Официјално: Познат датумот за првото „Ел Класико“, БАРСА-РЕАЛ!

2 копии

Луис Фиго се присеќава на ноемвриската ноќ во 2002 година кога се играше можеби најжешкото класико меѓу Барселона и Реал Мадрид. Класикото од 23 ноември 2002 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Изминатиот викенд требаше да се игра еден од најголемите натпревари помеѓу Барселона и Реал Мадрид, но тој на крајот беше одложен. Барса на 26-ти октомври на ...
| | веќе видена | слични

Многу симпатичен момент се случи пред почетокот на дерби дуелот меѓу женските екипи на Реал Мадрид и Барселона, а девојче се расплака, откако беше одбрана на ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Барселона денес требаше да го играат големото дерби против Реал Мадрид, но тој натпревар е одложен поради ситуацијата во Каталонија. Ла Лига ...
| | веќе видена | слични

Натпреварот од 10. коло од шампионатот на Шпанија меѓу Барселона и Реал Мадрид ќе се одржи на 18 декември, беше објавено денеска официјалната веб-страница на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јовановски точно ги знаел сите чекори што ќе се случува во случајот Империја, каде што Камчев е еден од осомничените. На заедничките средби со Боки 13  никогаш ...
сите 387 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска не се сеќава дали ги погледнала снимките од безбедносните камери во домот на Бојан Јовановски алијас Боки 13, кои е логично да ја ...
сите 410 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ги подготвува амандманите за измени на Законот за употреба на јазиците и би требало да ги поднесе се уште актуелниот пратенички состав во ...
сите 174 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 295 | | | веќе видена

Новозеландската полиција денеска соопшти дека едно лице кое било повредено во ерупцијата на вулканот на белиот остров, починало во болницата во Окланд, со што ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Официјално: Познат датумот за првото „Ел Класико“, БАРСА-РЕАЛ!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: