Ле Поен: Кукавичлукот на Франција на Балканот


3 копии

Заменик министерот за надворешни работи, Андреј Жерновски, учествува на 36-тата министерска Конференција на Меѓународната организација на Франкофонијата, која ...
| | веќе видена | слични

Мојата земја мора да ги започне преговорите со ЕУ, како сигнал за продолжување на реформите за кои токму Франција се залага, истакнал заменик министерот за ...
| | веќе видена | слични

Под мототo „Помирување меѓу човештвото и планетата: Перспективи во франкофонскиот простор, во пресрет на 50 години од постоењето на Организацијата на ...
| | веќе видена | слични

Андреј Жерновски, заменик-министерот за надворешни работи ја испочитува Франција со учество на 36-тата министерска Конференција на Меѓународната организација ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Германскиот став останува јасен и непроменет – за Германија отворањето на претпристапните преговори со Европската Унија на Република Северна Македонија беше, е ...
| | веќе видена | слични

Федерика Могерини имаше проштална средба со лидерите на Западен Балкан. Завчерашната средба во Брисел се реализира во моментот кога проширувањето на Европската ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Новоизбраниот претседател на Европскиот парламент, Давид Сасоли в понеделник и вторник ќе престојува во Северна Македонија, што ќе биде негова прва официјална ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тој доаѓа со порака до земјава, но и до Албанија, дека треба да останат на европскиот пат и покрај пречките кои се појавија на последниот Самит на лидерите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ денес се вклучи во емисија „Студио 10“ на телевизија 24 каде што ги повика граѓаните на денешниот протест да се ...
сите 599 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 190 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 124 | | | веќе видена

Заев молчи и не кажува за што се преговара на тајните разговори во Софија овој викенд. Според нас Заев сакал да прифати ретуширана историја, откажување од ...
сите 82 | | | веќе видена

Италијанскиот новинар фриленсер Франческо Касалини вели дека нашата земја треба да преговара со Бугарија, и покрај блокадата за почетокот на преговорите со ...
сите 119 | | | веќе видена

Во последните извештаи на министерство за здравство може да се воочи дека граѓаните кои имаат Ковид-19 може да добијат болнички кревет, само ако пред тоа некој ...
сите 318 | | | веќе видена

Навремена реализација на капиталните инвестиции и обезбедување на потребите на голем број граѓани ќе овозможи Буџетот за 2021 година на Министерството за ...
сите 220 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ле Поен: Кукавичлукот на Франција на Балканот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: