Мицкоски предлага да нема застарување на делата за економскиот криминал


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, во интервју за „Слободен печат“, изјави дека мора да се ресетира општеството доколку сакаме нашата држава да напредува и додава дека ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Ако имаме двотретинско мнозинство и пратеници од другите етнички заедници, „се отвора можност за враќање чекор наназад, во спротивно нѐ чека многу работа", ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На Македонија и е неопходна обнова. Патот по кој што ја водеше премиерот во заминување Зоран Заев во овие три години, не води никаде или поточно води во амбис. ...
| | веќе видена | слични

Мотивите на премиерот Зоран Заев да се премисли во однос на распишувањето предвремени избори се помалку важни од иднината на Македонија. Најважно во моментов е ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за во интервју за „Политика“ вели дека во односот во регионот со Србија и Бугарија пред се очекува искреност, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за српскиот весник „Политика“ вели дека фактичка состојба е дека премиерот Зоран Заев не испорача ...
| | веќе видена | слични

За да се најде заеднички јазик, потребно е да се има заедничка цел. Сѐ друго е техника. За жал, целта ни е сосем различна. Ние сакаме правна држава и правда ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

По силните реакции во јавноста откако се случи инцидент во „Охис“ претставници на иницијативата 02 во дебатните емисии констатираа дека многу прашања останаа ...
сите 250 | | | веќе видена

На прав пат сме! Ги покачуваме пензиите со најголемиот износ во последните 20 години – од 700 до 730 денари почнувајќи од јануари 2020 година. Заедно со ...
сите 224 | | | веќе видена

Говорејќи за европската перспектива на Западен Балкан, Пајат рече дека ништо не може да биде подобро за Солун, за Северна Грција и за грчката безбедност од тоа ...
сите 674 | | | веќе видена

Пратеникот на американскиот претседател Доналд Трамп, за разговорите меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел, вели дека само со присуство на сите регионални ...
сите 399 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски до толку не можат да се помират со растот на платите па почнаа да измислуваат лажни формули околу растат на платите во ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски предлага да нема застарување на делата за економскиот криминал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: