За две години СДСМ ја зголеми просечната плата за 2.300 денари


2 копии

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се најголемиот извор на лажни вести и дезинформации. За лажирање на податоци Наум Стоилковски треба да се обрати во ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични

Лажните вести, конструираните случаи и дезинформациите остануваат единствениот начин на делување на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски. Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изолираноста на државата како алатка за „плашење” можеби „поминуваше” пред некоја година, во некои други времиња, денес … денес продолжете само со прогон на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ја слушаме Шеќеринска како вели дека од држава без перспектива, направиле држава со надеж. Таква држава имале во изминатите години, откако оваа Влада е на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Посветени сме парите кај Владата да ги намалиме и да ги префрлиме кај граѓаните. Заштедивме и отворивме простор за интезивно да се гради низ цела држава, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Отворивме нови 50 илјади нови работни места, невработеноста е на најниско историско ниво од 17.5 отсто рече заменик претседателката Шекеринска на граѓанската ...
| | веќе видена | слични

Соопштение за јавност реакција на прес конференција на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ „ ВМРО-ДПМНЕ нема буквално никаков кредибилитет да зборува за економија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Вилма Рускоска не се сеќава дали ги погледнала снимките од безбедносните камери во домот на Бојан Јовановски алијас Боки 13, кои е логично да ја ...
сите 408 | | | веќе видена

Тој беше единствениот за кој ЈО бараше притвор, но Судија на претходна постапка на лицето му  определил само мерки на претпазливост, информираат од ОЈО и ...
сите 194 | | | веќе видена

Додека пак вицепремиерот Бујар Османи останува на ставот дека нема потреба од измени на законот и дека следниот чекор треба да биде изградба на капацитети за ...
сите 115 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ Изборот е едноставен, или Заев прифаќајќи ги амандманите на законот за јазици ќе го почитува правото и Уставот, или ќе продолжи да биде ...
сите 165 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 301 | | | веќе видена

Аферата со уништување на инсулин покажува дека се фатени живи во сомнеж за постоење на криминал. Документите несомнено покажуваат дека уништен е инсулин со ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За две години СДСМ ја зголеми просечната плата за 2.300 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: