Мадрид го одби повикот за разговори со Каталонците


За време на изминатиот викенд во Каталонија беа одржани масовни протести и масовни контра протести. Едни се за отцепување на оваа богата провиниција од ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Околу 80.000 луѓе се собраа денеска во Барселона на митинг за поддршка на шпанското единство, и против сепаратистичките аспирации во Каталонија што доведоа до ...
| | веќе видена | слични

По една недела мирни собири, насилството се врати на улиците на Барселона, а само во текот на минатата ноќ беа повредени 46 лица за време на протестит во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во вечерашниот судир на застапниците за независност на Каталонија и полицијата во Барселона, повредени се 46 лица, со што насилството се врати на улиците по ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
2 копии

Во судирите меѓу заговорниците на независна Каталонија и полицијата ноќеска , има околу 46 повредени лица. По мирните протести , доцна синоќа околу 10 000 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во центарот на Барселона при судирите со полицијата најмалку шест лица се повредени и хоспитализирани во текот на демонстрациите изминатата ноќ. Конфликтот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа регистрирани се 1069 новозаразени со коронавирусот од направени 3012 тестирања, починати се 29 ...
сите 302 | | | веќе видена

Новиот ковид – центар што го подготвија приватните болници во просториите на поранешниот хотел „Ибис стајл“, односно на местото на некогашната гинеколошка ...
сите 465 | | | веќе видена

ПОЧИНА ЕНВЕР МАЛИЌИ Нема некој кој остана рамнодушен на веста за смртта на Енвер Малиќи. Роден е во срцето на градот – во Старата скопска чаршија. Животот го ...
сите 53 | | | веќе видена

Јас не сум чудотворец. Од друга страна, нити сум нечиј ас скриен во ракавот, ниту сум пак нечиј џокер. Јас сум Владо Бучковски, поранешниот премиер, кој во ...
сите 78 | | | веќе видена

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да се повлeче од изјавите кои претставуваат удар на темелите на македонската држава и ...
сите 55 | | | веќе видена

Честопати ме прашуваат што прави опозицијата во пандемијата. Опозицијата лаже и опструиура. Кревети и кислород има затоа што макотрпно работиме да ги ...
сите 183 | | | веќе видена

Нема тајни преговори со Бугарија во моментов, туку континуирани преговори со министерството за надворешни работи во Бугарија.Се уште не е формиран документ за ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мадрид го одби повикот за разговори со Каталонците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: