Промоција на книгата „Колумни“на Ѓорѓи Марјановиќ

3 копии
8 копии
3 копии

По повод одбележување на Европскиот ден на правдата, Коалицијата Маргини и Здружението ЕСЕ организираат јавен настан за подигнување на јавната свесност за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По повод одбележувањето на Европскиот ден на правдата, Адвокатската комора на Република Македонија утре во Апелацискиот суд Скопје од 10:00 до 14:00 часот, ...
| | веќе видена | слични

Нотарите утре активно ќе се вклучат во одбележувањето на Европскиот ден за граѓанска правда преку организирање на отворен ден во сите нотарски канцеларии на ...
| | веќе видена | слични

Согласно законската обврска за редовно стручно усовршување и едукација на нотарите, на 19 и 20 октомври 2019 година, во хотел Изгрев, Струга се одржаа ...
| | веќе видена | слични

Професори, судии, поранешни функционери дојдоа на прославата на 80. роденден на професорот Ѓорѓе Марјановиќ на Правниот факултет, на која беше промовирана ...
| | веќе видена | слични

Останато

Растот на буџетските приходи од придонеси од пензиско осигурување во 2019 е највисок во последната деценија. Овој раст се должи на отпочнатата консолидација на ...
сите 183 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 119 | | | веќе видена

Израел нема шанса да биде на трето место во групата, но тоа не значи дека нема да сака да победи на утрешното гостување во Скопје на крајот на квалификациите ...
сите 228 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 116 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 113 | | | веќе видена

Наредбата на Основен суд Кочани доаѓа откако Железарски не се вратил на доиздржување на казната а претходно бил пуштен од затвор заради лекување. Од Штипскиот ...
сите 49 | | | веќе видена

Ова го потврди и ММФ, кој проектира дека економскиот раст ќе забрза следната година.Фондот истовремено ги поздравува реформите во насоките на сузбивање на ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промоција на книгата „Колумни“на Ѓорѓи Марјановиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: