Каракачанов: Макрон е во право – Македонија е подготвена за СССР, не за ЕУ

Красимир Каракачанов смета дека францускиот претседател Емануел Макрон е во право што го блокира почетокот на пристапните преговори со Македонија за Европска ...
| | веќе видена | слични
12 копии
11 копии

Грција треба да преземе иницијативи и да се сретне, да разговара, да се координира со земјите кои што го делат истиот став за стабилноста на Балканот во однос ...
| | веќе видена | слични

Грција треба да преземе иницијатива и да одржи средби со земјите кои имаат став за стабилност на Балканот. Ова го посочува за дел од грчките новински агенции ...
| | веќе видена | слични

Коѕијаас говореше на конференцијата „За прогресивна надворешна политика", организирана од Институтот за алтернативни политики „ЕНА". За аспектите на грчката ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Американски Држави му понудиле на Белград да постигне договор со Приштина за конечниоот статус на Косово, а за возврат да биде организирана голема ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 100 | | | веќе видена

Големата акција на МВР пред една недела , во која беа приведени 12 лица кои шверцувале оружје и дрога заврши со слобода на криминалните банди. Обвинителството ...
сите 83 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 145 | | | веќе видена

Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Сончево и потопло време со мала до умерена облачност е прогнозата на УХМР за денеска. Максималната температура од 16 степени треба да биде измерена во ...
сите 213 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каракачанов: Макрон е во право – Македонија е подготвена за СССР, не за ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: