Бугарија и Романија со подгреани надежи да го привлечат Фолксваген


По повод финалната фаза од градбата на фабриката на германската компанија „Гересхajмер“ во Бунарџик се одржа свеченост на која премиерот Зоран Заев истакна ...
| | веќе видена | слични

Германскиот инвеститор Гересхајмер почна со изградба на својот погон во Бунарџик. Во фабриката ќе бидат вработени 400 тини лица. Ќе произведува медицинска ...
| | веќе видена | слични

Најавената инвестиција на Фолксваген од 1,3 милијарди евра го разбранува регионот. Откако вчера беше објавено дека Хрватска се вклучува во трката за оваа ...
| | веќе видена | слични

Германската компанија „Герешајмер“ денеска во Технолошко индустриската развојна зона Бунарџик го означи почетокот на изградба на новата фабрика за медицинска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Инициравме да се објават на месечно ниво реализацијата на капиталните инвестиции, баш затоа што некои имаат одлична реализација, а даваме можност и јавноста да ...
сите 263 | | | веќе видена

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 124 | | | веќе видена

Сè погласно се зборува за потребата од ветинг на судиите и обвинителите за да може во државава да се спроведат суштински реформи во судството. Начелно сите се ...
сите 178 | | | веќе видена

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев, изминатите два дена учествуваше на Конференцијата на Југоисточна Европа и ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарија и Романија со подгреани надежи да го привлечат Фолксваген

Од:
До кого (е-маил):
Порака: