Додик: БиХ не е во статус кво, туку во распаѓање


8 копии

Европската комисија внимателно ги следи преговорите за договорот за слободна трговија меѓу Србија и Русија во Евроазиската економска унија (ЕАЕУ) и очекува ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Опозицискиот белградски весник „Данас“ во денешната анализа на посетата на рускиот премиер Дмитриј Медведев на Белград, оценува дека таа е уште еден обид на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Русија е подготвена да пружи целосна неопходна поддршка за зачувување на територијалниот интегритет и суверенитет на Србија, порача рускиот премиер, Дмитри ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии
4 копии

Не треба да се оди на исток или на запад, туку да се развива прагматична соработка, рече рускиот премиер Димитриј Медведев, кој беше во посета на Србија. Тој ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на руската федерација, Дмитриј Медведев од српскиот парламент во Белград пред пратениците порача дека Русија ќе пружи секаква помош за зачувување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

Најновите податоци што вечерва ги објави Министерството за здравство покажуваат дека Скопје останува град со најголем број на активни случаи на Ковид-19 од кои ...
сите 383 | | | веќе видена

На Инфективното одделение во Велешката болница последнава недела се лекуваат и потешки случаи на заболени од Ковид-19, потврди за МИА доктор Весна ...
сите 304 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 321 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва порача: Додека Заев си се забавува со некаков дигитален конгрес, и во исто време кога започна да се колне во ...
сите 252 | | | веќе видена

Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден трошеше повеќе на телевизија и електронско рекламирање за време на тековната изборна кампања отколку кој било ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Додик: БиХ не е во статус кво, туку во распаѓање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: