Четврта дебата за избор на претседателски кандидат од демократите

11 копии
2 копии
2 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп ќе биде сменет за шест седмици, предупреди Стив Бенон, поранешниот главен стратег на првиот човек на САД и шеф на ...
| | веќе видена | слични

Три недели откако доживеа срцев удар, американскиот сенатор 78-годишниот Сандерс се враќа во трката за претседателски кандидат на Демократската партија. Тој ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за енергетика на САД одбива да предаде документи на Конгресот што се бараат во рамките на процедурата за импичмент на претседателот Дoналд ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Постојаниот претставник на САД во ЕУ, Гордон Сондленд, синоќа даде исказ зад затворени врати во Претставичкиот дом во рамки на истрагата за импичмент на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
7 копии

Привремениот шеф на кабинетот на американскиот претседател Мајк Малвејни, призна во четвртокот дека американскиот претседател Доналд Трамп ја замрзнал воената ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 142 | | | веќе видена

Преку континуирано вложување во здравството, образованието и социјалната грижа и мерки како дуалното образование, ќе се подобрува продуктивноста и ...
сите 180 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира лагите и дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на ...
сите 276 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска најави дека ќе покрене финансиска истрага за судиите кои донесоа одлука за куќен притвор на поранешната специјална обвинителка ...
сите 234 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четврта дебата за избор на претседателски кандидат од демократите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: