Само ПСЖ и Савехов сезонава не загубија ниту еден бод


Битола, 21. октомври 2019 (ИНПРЕС) – Еурофарм Работник не успеа да стигне до втората последователна победа во ЕХФ Лигата на шампиони, откако во финишот на ...
| | веќе видена | слични

Нема натпревар сезонава кој дебитантот во елитната ракометна Лига на шампиони, Еурофарм Работник, не го завршува со само еден гол разлика. Сепак. За жал на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во последниот натпревар од 10. коло во француската Лига 1, Олимпик Марсеј синоќа на домашен терен го совлада Стразбур со 2:0. Стрелци на головите за домаќините ...
| | веќе видена | слични

Коњаспор – Малатијаспор (фудбал, Турција, 19.00 часот) Ова ќе биде петти меѓусебен дуел на овие два тима, а интересно е што никогаш не победил тимот кој бил во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот протест под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ посочи дека од Министерството за ...
сите 830 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска рече дека не се согласува со изјавата на премиерот Зоран Заев дека Бугарите го ослободиле Скопје и дека ...
сите 343 | | | веќе видена

Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 23 до 29 ноември намален е бројот на нови случаи со Ковид-19. Тестирани се вкупно ...
сите 370 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Владо Бучковски е убеден дека ќе најде решение, околу спорот со Бугарија. -Убеден сум дека ќе најдеме решение, но не за седум дена. Можеби ...
сите 164 | | | веќе видена

Најавата дека итно ќе се стави на располагање за пациентите од вториот бран на пандемијата, за новиот ковид Центар кај Стара Систина и по 11 дена ...
сите 498 | | | веќе видена

Роман Грожан излезе од болница само по три дена откако доживеа тежок судар и едвај спаси жива глава од запалениот болид во текот на трката за големата награда ...
сите 91 | | | веќе видена

Самопрогласениот хистеричен политичар четири дена се крие и не дава одговор на јавно поставени прашања. Наместо одговор, Мицкоски со денови организира собири ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Само ПСЖ и Савехов сезонава не загубија ниту еден бод

Од:
До кого (е-маил):
Порака: