Културна презентација во Будимпешта: Со „Панкот не е мртов“ почнува „Најдоброто од Македонија“

2 копии

Со проекција на филмот „Панкот не е мртов“ на режисерот Владимир Блажевски, утре во Будимпешта ќе почнат серија настани од културата „Најдоброто од Македонија“ ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 16. октомври 2019 (ИНПРЕС) – Краткиот филм во режија на Антонио Вељаноски „И(с)згубени“, ќе биде прикажан на престижниот филмски фестивал во Сапоро, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Краткиот филм „И(с)згубени“ на охридсиот режисер Антонио Вељаноски ќе биде прикажан на престижниот филмски фестивал во Сапоро, Јапонија. „И(с)згубени“ е филм ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Кинотеката во Скопје од денеска до 19 октомври годинава ќе се одржува четвртиот Меуѓународен филмски фестивал на духовни и хумани човечки вредности ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Останато

Врховниот суд треба деновиве да ја потврди пресудата за затворска казна за поранешната министерка Гордана Јанкулоска со тоа што ќе испрати образложение до ...
сите 132 | | | веќе видена

Работиме на финализирање на преговарачката рамка, со цел да ја усвоиме и да ја одржиме првата меѓувладина конференција за време на претседавањето со Советот на ...
сите 351 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 151 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 90 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Дваесет и три годишно момче од Свети Николе е најмладиот пациент кој што изминативе 24 часа ја изгуби битката со коронавирусот. Освен него уште шест пациенти ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Културна презентација во Будимпешта: Со „Панкот не е мртов“ почнува „Најдоброто од Македонија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: