Јавен повик: Еден милион долари за финансирање на општините


4 копии

Органскиот, односно био-отпад веќе нема да се меша со другото ѓубре во Битола и Новаци, туку ќе се селектира во посебни канти, а потоа ќе се рециклира, со што ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Реализацијата на капиталните проекти преку Проектот за подобрување на општински услуги МСИП оди со одлична динамика, со реализација од над 65 отсто во текот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Берово привршува рокот за поднесување проекти за подобрување на социјалните услуги. Како што информира Билјана Марковска од општина Берово, повикот е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со поддршка на УНДП и шведската влада, македонските општини за следната година ќе имаат на располагање еден милион долари за финансирање изработка на технички ...
| | веќе видена | слични

Општина Свети Николе преку грант од Светска банка изврши набавка на механизација за потребите на ЈКП „Комуналец“. Градоначалникот на Општина Свети Николе Сашо ...
| | веќе видена | слични

Останато

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 319 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 143 | | | веќе видена

Се што бара Бугарија веќе е прифатено од страна на премиерот Зоран Заев, а сега остана само последниот чин односно спроведувањето на бугарските услови по ...
сите 329 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јавен повик: Еден милион долари за финансирање на општините

Од:
До кого (е-маил):
Порака: