Пребарувачот за компјутер Opera доаѓа со вградена заштита за набљудување


Пребарувачот за компјутер Opera, најави нова верзија на својата програма која ќе има вградена заштита од следењење за сите корисници. Оваа можност и опција ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најновото ажурирање на iOS донесе нови проблеми, наместо да ги исправи старите. Се чини дека дојдовме до точка кога Apple се обидува да ги решава многуте ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Членовите на Дипломатскиот клуб Скопје го изразуваат нивното незадоволство, но истовремено и протест против донесениот заклучок на Европскиот совет да го ...
сите 931 | | | веќе видена

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 436 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 21 | | | веќе видена

Турскиот министер за одбрана, Хилуси Акар изјави дека турската војска е подготвена да ја обнови операцијата „Извор на мир“ во северна Сирија, ако САД не ги ...
сите 373 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пребарувачот за компјутер Opera доаѓа со вградена заштита за набљудување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: