Kако да ја инсталирате “Dark Mode” опцијата на Инстаграм


Facebook деновиве започна со воведување на нов интерфејс за својата десктоп верзија, која на корисниците им дава можност да изберат или класичен или темен ...
| | веќе видена | слични

Еден од трендовите во технолошката индустрија е преминувањето на мрачната страна, односно користење на dark mode од оперативниот систем и самите апликации. Се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како што соопштија од МВР, земјите членки на ЕУ ќе бидат претставени од страна на министрите за правда и за внатрешни работи на Република Финска, високи ...
сите 515 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 143 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска синоќа во Топ тема на Телма изјави дека од Светска банка за стабилизација на пензискиот фонд им било ...
сите 71 | | | веќе видена

По силните реакции во јавноста откако се случи инцидент во „Охис“ претставници на иницијативата 02 во дебатните емисии констатираа дека многу прашања останаа ...
сите 127 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 113 | | | веќе видена

Победникот на завршниот АТП Мастерс во Лондон 2019, грчкиот тенисер Стефанос Циципас, изјави дека му се оствари сонот да го освои трофејот на турнирот што во ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Kако да ја инсталирате “Dark Mode” опцијата на Инстаграм

Од:
До кого (е-маил):
Порака: