Американски сенатор се закани дека Ердоган скапо ќе плати за офанзивата во Сирија


Американскиот Конгрес ќе направи напори турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган скапо да ја плати својата во Сирија против курдските сили, сојузници на ...
| | веќе видена | слични

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го одби барањето на САД за запирање на воената операција против курдските бунтовнички групи во Сирија. Во обраќањето ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин во Сочи на 22 октомври, соопштија од канцеларијата на Ердоган. ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, на 22 октомври ќе се сретне со рускиот претседател Валдимир Пурин во руското одморалише на Црното Море, Сочи. Ова ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американскиот потпретседател Мајк Пенс и државниот секретар Мајк Помпео утре ќе допатуваат во Анкара за да му достават барање на турскиот претседател Реџеп ...
| | веќе видена | слични

"Некои лидери се обидуваат да посредуваат. Во историјата на Република Турција, никогаш не се седело на иста маса со терористичка организација", рече Ердоган во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сириската војска ја презеде контролата над воените бази во североисточниот дел на земјата што ги напуштија американските сили, јави руската државна телевизија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 388 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

МЛАДО МОМЧЕ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУСОТ Починатиот 22 годишен пациент од Скопје е лице со Даунов синдром, примен во ГОБ „8 Септември“ во тешка општа состојба на ...
сите 639 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Македонско друштво „Илинден“-Тирана по повод Илинден упатија честика до сите Македонци. Почитувани Македонци и Македонки во Албанија, татковина Македонија и ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американски сенатор се закани дека Ердоган скапо ќе плати за офанзивата во Сирија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: