Општина Охрид објави конкурси за стипендирање ученици

По повод Денот на ослободувањето на Скопје, Дирекцијата за култура и уметност на Скопје, во рамките на мултимедијалната манифестација „Денови на европско ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како дел од активностите посветени на Неделата на грижа за стари лица, од 18-ти до 24-ти ноември 2019, како една исклучително хумана програмска определба, со ...
| | веќе видена | слични

Останато

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 1472 | | | веќе видена

Организирање предвремени парламентарни избори ќе биде во фокусот на лидерската средба закажана за попладне во 17 часот во претседателската резиденција „Вила ...
сите 270 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Охрид објави конкурси за стипендирање ученици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: