Земјоделството и управувањето со економските кризи

2 копии
2 копии

Иднината на полупазарните стопанства е важна поради нивната улога кај заштитата на селската заедница, што се акцептира и во заедничката аграрна политика на ЕУ. ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија денес го одобри планот на Грција за намалување на лошите кредити до 30 милијарди евра во банките на земјата, бидејќи со тоа нема да бидат ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Станарското право во добар дел од државите (Германија, Австрија, Јапонија, Данска, Холандија, Финска…) е утврдено со устав. Судот во Стразбур, пак, дозволува ...
| | веќе видена | слични

Ни треба нов пристап за нашата трговска политика. Целта мора да биде ново регулирање на глобализацијата, каде доминираат социјалните и еколошките цели, повеќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјоделството и управувањето со економските кризи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: