ДКСК нема покрена постапка пред Управен за указите на Иванов, ако не биле надлежни требало да го отфрлат предметот


Кабинетот на поранешниот претседател поднесе тужба за ДКСК пред Управниот суд. Доколку тој суд не е надлежен требаше да го отфрли предметот. Ова денеска го ...
| | веќе видена | слични

 Претседателката на Комисијата вели дека иако испратиле допис до Агенцијата да се почитуваат одредбите во однос на судирот на интереси, не гледаат напредок во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со ум во антикорупциски бум“ е мотото врз основа на кое ќе се подготвува петгодишната Национална стратегија за борба против корупцијата.Имаме тешка борба пред ...
| | веќе видена | слични

Заменик на претседателот на Владата на Република Северна Македонија, задолжен за европски прашања, Бујар Османи и министерот без ресор задолжен за комуникации, ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Најзначајната улога на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) е да има превентивна улога. Многу е добро што директорот на АНБ се обрати до ...
| | веќе видена | слични

Да се зајакне свеста дека никому ништо не должите, како и на носителите на јавни функции дека никој ништо не им должи, рече претседателката на Државната ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Работилница за изработка на Национална стратегија за спречување на корупцијата и судирот на интереси 2020 – 2024 ќе се одржи денеска во Скопје во организација ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во пресрет на владината седница во Тетово истакна дека за оваа политичка гарнитура најважно е здравјето на граѓаните и затоа внимателно се ...
сите 163 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и МОН не се грижат за учениците затоа што веќе трет месец нема учебници, а искинатите учебници не успеаја да ги заменат со ...
сите 163 | | | веќе видена

Ево Моралес, претседателот на Боливија кој деновиве поднесе оставка, вчера пристигна во Мексико каде што доби азил. На аеродромот беше пречекан на аеродромот ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДКСК нема покрена постапка пред Управен за указите на Иванов, ако не биле надлежни требало да го отфрлат предметот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: