Гувернерката на Народната банка: Најновите расположливи податоци не упатуваат на поголеми отстапувања во однос на априлските проекции

Во синоќешното издание на емисијата „ 24 тренд анализа “ на телевизијата „24“, гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска се осврна и на повеќе ...
| | веќе видена | слични

Ако досега знаеја само за пораст на профитите, поради што им беа трн во окото на некои од компаниите, но и на граѓаните, од почетоков на годинава како да се ...
| | веќе видена | слични

Економските аналитичари очекуваат постепено забрзување на инфлацијата и на економскиот пораст во следните две години, покажува најновата анкета на Народната ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Акции, недвижен имот и депозити во банки пријавила министерката за финансии Нина Ангеловска. Антикорупциската комисија го објави нејзиниот според кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државната комисија за спречување на корупција го објави Анкетниот лист на министерката за финансии, Нина Ангеловска. 30-годишната Ангеловска која е првата жена ...
| | веќе видена | слични

Антикорупциската комисија го објави анкетниот имотен лист на новоназначената прва жена министерка за финансии, Нина Ангеловска. Според податоците кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички. Да не дозволиме Зоран Заев ...
сите 382 | | | веќе видена

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук профил. Во статусот, Заев наведува ...
сите 388 | | | веќе видена

Преку спроведување на концептот на СМАРТ-финансии - на среден рок може да постигнеме двојно поголем економски раст во споредба со последната деценија, што би ...
сите 161 | | | веќе видена

Сѐ уште македонскиот премиер Зоран Заев во саботата доцна вечерта се обиде да реагира на објавата на бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир ...
сите 139 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во интервју во живо за „Фокс Бизнис Њуз“, при што ги повтори обвинувања за изборни измами. Во телефонскиот разговор, во ...
сите 207 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гувернерката на Народната банка: Најновите расположливи податоци не упатуваат на поголеми отстапувања во однос на априлските проекции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: