Дeвет општини ќе добијат 558,000 УСД како дел од швајцарската програма за јакнење на локалната демократија

Зајакнувањето на општинските совети и подобрувањето на системот на локалната самоуправа беше централна тема на денешната работилница на која присуствуваа ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Заложбите и ефективните политики на Владата во делот на заштитата и унапредувањето на правата на децата и младите, посебно во делот на социјалните политики и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Владата, Зоран Заев, се сретна со Бенџамин Перкс, претставник на УНИЦЕФ и вршител на должноста постојан координатор на Обединетите нации во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Девет општини ќе добијат 558.000 долари од Програмата за јакнење на локалната самоуправа на Швајцарската агенција за развој и соработка преку во проектот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Есенскиот бран на Ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче – нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 342 | | | веќе видена

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 364 | | | веќе видена

Попладнево околу 17 часот на инфективното одделение во велешката болница почина 61 годишна пациентка од Велес. Пациентката била во тешка здравствена состојба ...
сите 256 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 232 | | | веќе видена

Се повеќе полнат болничките капацитетите за сместување на пациенти заболени од Ковид-19 во сите градови во земјава поради драстичното зголемување на бројот на ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дeвет општини ќе добијат 558,000 УСД како дел од швајцарската програма за јакнење на локалната демократија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: