Барселона со најлош старт во последниве 25 години


Иако се очекуваше дека по победата над Хетафе (0:2) во Барселона ќе биде малку помирно, сепак тоа не се случи. Веднаш по средбата Пике испрати порака до ...
| | веќе видена | слични

Иако Барселона победи на гостувањето кај Гетафе во клубот и понатаму владее хаос, пишува „Марка“. Во Барселона изгледа нема недела во која нема да се појави ...
| | веќе видена | слични

Филипе Кутињо никако не успеа да се наметне во Барселона и во системот кој го практикува Ернесто Валверде, па поради тоа, ова лето одлучи да ја промени ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во четвртото гостување сезонава, Барселона стигна до првата победа. На теренот на Хетафе, каталонскиот гигант победи со 2:0. Актуелниот првак на Шпанија даде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Високата претставничка за надворешна политика на ЕУ во заминување, Федерика Могерини, оцени дека одложувањето на одлуката на Европскиот совет за отворање ...
сите 938 | | | веќе видена

Франција и некои други земји проширувањето на Европската унија го гледаат како товар, а не како приоритет, вели пратеникот Антонијо Милошоски за Франкфуртер ...
сите 404 | | | веќе видена

Евакуацијата е дел од спогодбата со Турција постигната со посредство на Соединетите држави. Според овој договор, турските сили воведоа петдневно примирје на ...
сите 666 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена

Со викотници и удирање по маса Лидерот на ДУИ Али Ахмети изрази незадоволство и лутуна дека лидери и претставници на пет партии на Албанците седеле на ...
сите 149 | | | веќе видена

Реномираниот BBC пишува за најавените предвремени парламентарни избори, цитирајќи го Заев дека „Ние сме жртви на историската грешка на ЕУ“. Во написот на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Барселона со најлош старт во последниве 25 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: