На овие луѓе премногу долго им било ветувано дека ќе биде подобро

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Свети Николе. Преубав град, но со малку останата надеж дека може да биде подобро, вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Ане Лашкоска поднела амандман на ребалансот на Буџетот за 2019 година со кој бара пренамена на 100.000 денари за обнова на опашката ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од Битола ја започна својата нова кампања „Обнова на Македонија“. Тој на својот Фејсбук профил вели дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Штабовите на ВМРО-ДПМНЕ се полни со народ. ВМРО-ДПМНЕ е силно и обединето како никогаш до сега. Време е да се стави крај на оваа неспособна и корумпирана ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски преку својот Фејсбук профил сподели статус во кои пишува дека најголемите потфрлања на оваа власт повторно се ...
| | веќе видена | слични

Актуелната влада предводена од СДСМ за три години откако е на власт не започна ниеден капителен проект и нема направено ниту километар пат, порача ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во посета на Струмица каде масовно се празнува Христијанскиот празник Мала Богородица при што оствари средби ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 602 | | | веќе видена

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) ја осудува одлуката на европските лидери повторно да ја блокираат кандидатурата на Македонија за полноправно членство во ...
сите 606 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју за порталот Слободен печат, нагласи дека барал од лидерите на останатите политички партии ...
сите 38 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 171 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска на претседателот на Русија Владимир Путин му ги објасни целите на турската операција во Сирија. – Господинот ...
сите 624 | | | веќе видена

Заев најверојатно дома во Струмица си го чува стариот телефон, кој може да открие дали обвинетите во „Рекет“ му пишувале на премиерот.Сепак, дали знаел за ...
сите 127 | | | веќе видена

Долниот дом на британскиот Парламент вечерва ја одби агендата за дебата за договорот за Брегзит, која премиерот Џонсон предвиде да трае три дена со цел земјата ...
сите 443 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На овие луѓе премногу долго им било ветувано дека ќе биде подобро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: