Велковски: Ребалансот обезбедува повисоки минимална и просечна плата, поддршка за стопанството и повисок животен стандард


Пратеникот од СДСМ и владечкото мнозинство, Диме Велковски, денеска во своето излагање на Комисијата за финансирање и буџет ги истакна суштинските и реални ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на пратеничката група во собранието на ВМРО-ДПМНЕ , Никола Мицевски од говорницата на комисисиката расправа на Комисијата за финансирање и буџет ...
| | веќе видена | слични

За 8 месеци реализирани се само 28% од капиталните инвестиции. Податоците од Министерството за финансии покажуваат дека од планираните 422 милиони евра за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Катастрофална реализација на капиталните трошоци продолжува. Имено реализацијата на капиталните инвестиции изнесува само 28, 16 % заклучно со месец Август ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски на денешната седница на комисијата за финансирање и буџет коментирајќи го отсуството на министерката за финансии, Нина ...
| | веќе видена | слични

Нина Ангеловска, по директна наредба на Зоран Заев денеска ја задолжи државата за нови 40 милиони евра. Со тоа за една недела задолжувањата достигнаа над 102 ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на пратеничката група во собранието на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски во Комисијата за финансирање и буџет процедурално истакна дека присуството на ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Весна Пемова на собраниската седница на која се дискутираше за изменување и дополнување на буџетот рече дека ребаланс се прави кога ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Влатко Ѓорчев на денешната седница го предупреди пратеникот Панчо Минов за неговото некултурно упаѓање во збор на колеги и колешки за време на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сомнежи за истрагата за случајот „Рекет“ која што заврши со обвинените – искажаа вечерва адвокатите Звонко Давидовиќ, Валентин Зафиров и Ружица Николовска во ...
сите 786 | | | веќе видена

Од Синдикатот на КПУ Затвор Скопје, при синдикатот за администрација и државна управа – САДУ до Порталот Работник пристигна реакција во врска со вчерашниот ...
сите 118 | | | веќе видена

Во СВР Скопје вчера во 09.35 часот било пријавено дека околу 09.15 часот во спортска обложувалница на улица „Коце Металец“, две лица со закана одзеле пари од ...
сите 154 | | | веќе видена

,,Работиме чесно и одговорно. Наша јасна цел е да ги подобриме условите во државата и да обезбедиме подобар живот за секое семејство, градиме систем кој нуди ...
сите 149 | | | веќе видена

СДСМ е на прав пат за во опозиција. Македонија со СДСМ е тргната по погрешен пат. СДСМ нема капацитет да ја води државата. Неспобноста на СДСМ се гледа и во ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Велковски: Ребалансот обезбедува повисоки минимална и просечна плата, поддршка за стопанството и повисок животен стандард

Од:
До кого (е-маил):
Порака: