Навики кои ви ја унитшуваат самодовербата


 Џордан Питерсон е професор по клиничка психологија на Универзитетот во Торонто. Изминативе неколку години, тој стекна многу фанови со неговите предавања и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во продолжение прочитајте 13 работи кои ги сфаќаат само луѓето родени во хороскопскиот знак Риби! Кога луѓето се плашат од вас затоа што вашите чувства се ...
| | веќе видена | слични

Нашето тело е нашиот темел. Жената која постојано го оценува своето тело не е жена која се цени себеси. Ако телото не е во ред, ни душата не е во ред. Женски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На љубовно поле на некои ќе им се посреќи во врските, слободните припадници на одредени знаци ќе ја најдат својата сродна душа, а на некои ќе им биде подобро ...
| | веќе видена | слични

 Почетокот на есента ви носи нови доживувања, предизвици и изненадувања на љубовно поле – дали ќе бидете задоволни или ќе бидете благо разочарани овој ...
| | веќе видена | слични

 Независно од религиската припадност, правилата за среќен живот на Далај Лама им користат на сите. Во нив ќе пронајдете многу подлабока смисла, како и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кога личноста за која сте имале најмногу љубов во себе направила да се чувствувате како да не вредите, што можете да направите? Се чувствувате толку сами. ...
| | веќе видена | слични

 Секој ќе ви каже дека врската помеѓу мајката и детето е посебна. Бескрајна поддршка, почит, добрина, трпение и љубов се само некои од нештата што мајката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 366 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 193 | | | веќе видена

Пратеничкиот состав на СДСМ и коалицијата во Собранието на Република Македонија, работеше посветено и за само три години, донесе низа историски одлуки кои ја ...
сите 161 | | | веќе видена

Го поздравувам усвојувањето на повеќе реформски закони, вклучително и Законот за јавно обвинителство. Нивната имплементација треба да го зајакне владеењето на ...
сите 107 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена

- Полициски службеници од СВР Скопје синоќа во 22.20 часот, во скопското село Арачиново, го лишиле од слобода Ч.В.(24) од село Лојане, општина Липково, затоа ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Навики кои ви ја унитшуваат самодовербата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: