Дефектот во Сопиште е саниран

2 копии
8 копии

Поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа денеска без електрична енергија ќе останат делови од општините Аеродром, Илинден, Центар и Сарај. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за „Макфакс“ рече дека најдобро е Зоран Заев сам да се дистанцира од себе, по аферата „Рекет“ заради ...
сите 540 | | | веќе видена

Во Париз утре францускиот претседател Емануел Макрон ќе се сретне со германската канцеларка Ангела Меркел. Оваа средба дипломатите ја сметаат за последна шанса ...
сите 565 | | | веќе видена

Дали „Рекет“ ќе заврши со молк на Катица Јанева? Обвинителката Вилма Рускоска, соопшти дека некој од обвинетите за рекетирањето на Орце Камчев, иако ...
сите 286 | | | веќе видена

Од Синдикатот на КПУ Затвор Скопје, при синдикатот за администрација и државна управа – САДУ до Порталот Работник пристигна реакција во врска со вчерашниот ...
сите 114 | | | веќе видена

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец ќе биде времето во Македонија денеска, според прогнозата на УХМР. ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дефектот во Сопиште е саниран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: