Трагедија среде езеро: Пожарникар од Крушевац паднал од чамец и си ја исекол главата - од повредата изгубил свест и потонал


28-годишниот Његош Радосавлјевиќ, припадник на Пожарникарно-спасувачката екипа настрадал кога паднал од чамец, затоа што неговиот другар Слободан К. нагло го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тамара Стојановиќ, 21- годишна девојка настрада во тешка сообраќајна несреќа која се случи во неделатаво Трбушница кај Лазаревац, Србија. Со неа во авомобилот ...
| | веќе видена | слични

Триесетгодишната Марина Ѓиручиќ е најдена мртва во стан во населбата Котеж, а крај неа лежел тешко повреден маж. Постои сомнение дека тој ѝ бил момче и дека ...
| | веќе видена | слични

Тамара Стојановиќ од Аранѓеловац завчера загина кај Лазаревац, кога со својата „опел корса“, со која возела само 50 километри на час, излетала од патот, се ...
| | веќе видена | слични

Момче од Флорида со нож до смрт ја избодел својата девојка, а потоа го повикал нејзиниот татко од кого барал совет додека младата жена уште умирала. Како што ...
| | веќе видена | слични

Седумнаесетгодишниот Мартин Барн од Нови Кнежевац беше убиен на 13. септември, два месеци пред прославата на полнолетство. Тој настрадал во врсничко насилство, ...
| | веќе видена | слични

21-годишнаа Тамара Стојановиќ од Аранѓеловац загинала во неделата кога нејзиниот автомобил „опел корса“, со кој управувала, излетал од патот и удрил во столб. ...
| | веќе видена | слични

Мартин Б. (17) беше пронајден мртов во парк во Нови Кнежевац, откако наводно бил претепан од две млади момчиња, М.Д. (19) и Ј.Д. (18), како и двајца други ...
| | веќе видена | слични

Поради сомнение дека во Нови Кнежевац го убиле Мартин Барн, кој требало да наполни 18 години, уапсени се 19-годишниот М.Д., 18-годишниот Ј.Д. како и двајца ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Седумнаесетогодишниот Мартин Б. е пронајден мртов во парк во Нови Кнежевац откако бил претепан од 19-годишниот М.Д. и 18-годишниот Ј.Д., како и уште двајца ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прво осомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски до судот поднел документацијата за влошена здравствена состојба.Документацијата ја доставил до судија ...
сите 886 | | | веќе видена

За тоа дали вечерва се разговараше и за датумот за преговори за Северна Македонија не успеавме да дознаеме. Според дипломатските извори од Брисел, Франција е ...
сите 153 | | | веќе видена

Засега изгледа дека до раните утрински часови ќе биде неизвесно што Макрон ќе одлучи за Македонија, вели Потпретседателот на Владата задолжен за ...
сите 447 | | | веќе видена

Фарма Медика, Тргопродукт, Мамас Фуд, Омни Градба, Центроштепед, Тотал електроник, Еленица, Пеон, Сара Јавор, Тотал Инженеринг, Сара Инженеринг, Дравас ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од 14 до 17 октомври ќе престојува во работна посета на Брисел кога се очекува Советот на ЕУ и Европскиот Совет ...
сите 534 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 7 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трагедија среде езеро: Пожарникар од Крушевац паднал од чамец и си ја исекол главата - од повредата изгубил свест и потонал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: