Сител дознава - Владата и синдикатот согласни минималната плата да се зголеми на 14.000 денари


До крајот на октомври се очекува да се знае колку ќе изнесува минималната плата. Сител дознава дека Владата и Синдикатот притискаат да изнесува 14 илјади ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Буџетот на државата е огледало на приоритетите на оние кои што ја добиле довербата на граѓаните да раководат со државата. Тој е одраз на целите што се сака да ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Прес конференција, Фатмир Битиќи, претседател на Комисијата за финансии на СДСМ “Ребалансот на Буџетот за 2019 кој е веќе во собраниска процедура е дел од ...
| | веќе видена | слични

Тезата дека оваа влада ги враќа парите кај граѓаните е историска манипулација. Најголема демагогија и популизам е Владата да прибира повеќе пари од граѓаните ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Финишираат преговорите за утврдување минамална плата. Се бара решение прифатливо за сите, избразни одлуки нема да има, вели вицепремиерот Анѓушев. Согласност ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерите на најголемите политички партии денеска попладне во вила Водно ќе имаат лидерска средба, на која повика претседателот Стево Пендаровски откако земјата ...
сите 484 | | | веќе видена

Високата претставничка за надворешна политика на ЕУ во заминување, Федерика Могерини, оцени дека одложувањето на одлуката на Европскиот совет за отворање ...
сите 732 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 181 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена

Евакуацијата е дел од спогодбата со Турција постигната со посредство на Соединетите држави. Според овој договор, турските сили воведоа петдневно примирје на ...
сите 494 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сител дознава - Владата и синдикатот согласни минималната плата да се зголеми на 14.000 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: