Бабиш: Не гледам зошто Чешка би го повлекла признавањето на Косово

Премиерот на Чешка Андреј Бабиш денеска во Прага изјави дека не гледа причина зошто неговата земја би го повлекла признавањето на Косово. Бабиш го изјави ова ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Косовската Централна изборна комисија (ЦИК) ги објави денеска официјалните податоци во врска со вонредните парламентарни избори што ќе се одржат на 6 октомври, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Централната изборна комисија (ЦИК) на Косово објави синоќа дека, во предвидениот законски рок, примила повеќе од 42 илјади барања од дијаспората за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Косовскиот премиер во оставка и лидер на Алијансата за иднината на Косово (ААК) Рамуш Харадинај вели дека, за време на неговиот премиерски мандат, најголеми ...
| | веќе видена | слични
8 копии
4 копии

Амбасадорот на Соединетите Американски Држави во Косово Филип Коснет упати денеска критики до политичките партии затоа што во листите со кандидати за пратеници ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Европската Комисија е запознаена и ја осудува полициската бруталност против лицата од ромско потекло во Битола минатата недела, јави дописничката на МИА од ...
сите 161 | | | веќе видена

За најмногу два месеци или веќе кон средината на ноември банките ќе ги испорачаат картичките на граѓаните кои влегуваат во категориите и им следува домашна ...
сите 397 | | | веќе видена

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 162 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 387 тестирања, а регистрирани се 48 нови случаи на ковид-19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од ...
сите 354 | | | веќе видена

Поуката не е само за функционери од поранешната власт кои се соочуваат со судски процеси. Поуката е и за сите актуелни избрани и именувани функционери. ...
сите 106 | | | веќе видена

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска беше спроведена во казнено-поправната установа Идризово каде ќе ја издржува четиригодишна ...
сите 102 | | | веќе видена

„Верувам дека Комисијата ќе гледа на позитивниот аспект, низ позитивна призма, како да се гради мостови на соработка, пријателство и слично. Тука е ...
сите 445 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бабиш: Не гледам зошто Чешка би го повлекла признавањето на Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: