Аца Лукас денес и официјално се разведе од Соња Вуксановиќ

Фудбалерот Огнен Врањеш официјално се разведе од својата сопруга Даниела по 15 годишна врска. Тие во брак беа шест години додека останатото време беа во врска, ...
| | веќе видена | слични

Неодамна како бомба одекна веста дека еден од најпознатите холивудски парови се разведува и тоа после неколку месеци брак. Имено, точка на својот однос ставија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Босанскиот фудбалер од редовите на грчки АЕК, во понеделникот и официјално се разведе од сопругата Даниела. Долгогодишните сопружници му ставиле крај на бракот ...
| | веќе видена | слични

Австралискиот глумец Лиам Хемсворт за веста дека сопругата Мајли Сајрус има врска со жена, дознал од социјалните мрежи, тврди негов близок пријател. Тој за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лиам Хемсворт за веста за разводот од сопругата Мајли Сајрус слушнал на најнепријатен можен начин – преку социјалните мрежи! Така барем тврди непознат извор ...
| | веќе видена | слични

Српската пејачка Катарина Остоиќ Каја (36) се разведува од нејзиниот сопруг, диџејот Џуниор Џек, објавија деновиве српските медиуми. Катарина долго молчела за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова им го препорачаа членовите на Советот за имплементација на Стратегијата за реформи во правосудството на политичките партии и пратениците во Собранието на ...
сите 579 | | | веќе видена

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 256 | | | веќе видена

Претставник на извршната власт, ниско во хиерархија, денес призна дека знаел дека ќе има истрага уште таа пред да почне во ЈО.... А замислете што знаат тие ...
сите 221 | | | веќе видена

Немаат само тинејџерите “влажни соништа“и возрасните можат да го доживеат врвот во сон, потврдува науката...Можеби оваа теорија за доживување на “врв“ кога сте ...
сите 40 | | | веќе видена

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева останува во притвор, откако судијата на претходна постапка ја одбил понудената гаранција во имот, а ...
сите 225 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев нагласува дека ќе седне на маса со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со законот за јавно обвинителство, но откако ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аца Лукас денес и официјално се разведе од Соња Вуксановиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: