Нова награда за режија за Петрунија во Германија

Годинава на „My Rode Reel“ се пријавени 1.679 филма, а „Човек и пустина“ е единствен од Македонија. Гласајте тука Македонскиот краткометражен филм „Човек и ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Ерик Кантона доаѓа во Скопје, но во улога на актер. Имено, тој ќе учествува во снимањето на филмот „Сирена во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Пред 25 години, на 12 септември 1994, македонскиот филм „Пред дожот“ освои Златен лав во Венеција, a режисерот Милчо Манчевски на официјалната страна на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Никакви понови факти не понудија бомбите за случајот за Мартин Нешковски, Смилковското езеро и смртта на Никола Младенов, трите клучни бомби со кои серијата ...
сите 238 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Љубомир Јовески, вели дека во потрагата по парите од торбата „Луј Витон“, која јавноста ја виде на објавените снимки од криминалната афера ...
сите 222 | | | веќе видена

За овие хороскопски знаци се тврди дека се досадни и неиновативни во креветот. Без многу фантазија, меување пози… А најлошото од се е што мислат дека се богови ...
сите 159 | | | веќе видена

Извори во одбраната на луѓе инволвирани во предметите на СЈО тврдат дека најмалку еден од заштитените сведоци од случаите кои беа водени во сега згаснатата ...
сите 156 | | | веќе видена

 Долгорочните односи може да бидат погубни за вашата сексуална желба и задоволство. Сексуалните проблеми влијаат на една третина од младите и средовечните ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова награда за режија за Петрунија во Германија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: