ЦИА демантира поврзаност на Трамп со наводната евакуација на американски шпион од Русија


Централната разузнавачка агенција (ЦИА) ја демантираше информацијата дека дејствата на претседателот Доналд Трамп предизвикале евакуација на „американски ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп, за евентуалната интервенција во Иран изјави дека само со еден телефонски повик САД можат да влезат во која било земја, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
7 копии

"Задоволство ми е да објавам дека ќе го назначам Роберт Ц. О 'Брајан, кој во моментов успешно работи како специјален претставник за заложнички прашања во Стејт ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп го именуваше во средата новиот советник за национална незбедност Роберт О’Брајан, кој доаѓа на местото од Џон Болтон, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Мирослав Богдановски, пратеникот од коалицијата „Можеме“ и припадник на владеачкото парламентарно мнозинство во Собранието, е еден од првите кој се побуни ...
сите 92 | | | веќе видена

Реална помош или популистичка мерка ќе биде новата платежна картичка која ја најави премиерот Зоран Заев, а која треба да се додели на пензионерите со пензии ...
сите 64 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 76 | | | веќе видена

Нема пари за инклузивно образование. Децата со попреченост се оставени без образовни асистенти, но има пари за службени возила, за што Владата потрошила цели ...
сите 132 | | | веќе видена

За денеска претпладне е закажана собраниската седница на чиј дневен ред се измените и дополнувањата на законите за основно и средно образование. Тоа се воедно ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦИА демантира поврзаност на Трамп со наводната евакуација на американски шпион од Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: