Странските студенти по дипломирањето ќе може да останат уште две години во Британија

2 копии

До сега странските студенти по дипломирањето можеа да останат уште само четири месеци, според правилото донесено од претходната премиерка Тереза Меј додека ...
| | веќе видена | слични

Според новите предлози на британскиот премиер Борис Џонсон, студентите од други земји што студираат во Велика Британија ќе можат да останат во земјата две ...
| | веќе видена | слични

Финска е позната по тоа што го има еден од најдобрите образовни системи во светот. Најново истражување за образованието од ОЕЦД ја става Финска на првото ...
| | веќе видена | слични

Странските студенти ќе можат да останат во Велика Британија две години откако ќе дипломираат и бараат работа, објави денеска Владата во Лондон. Тие досега беа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како малку да им беше малтретирањето на Ромите во Битола, па се најде уште еден „јунак“ кој почна прво нас да не навредува, од само за него разбирливи причини, ...
сите 148 | | | веќе видена

Ветувањето на актуелниот премиер на СДСМ, Зоран Заев државниот јавен обвинител да биде на предлог на опозицијата, дадено пред пет години, сега е неприфатливо ...
сите 128 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска повторни упати порака и потсетување до родителите кои користат продолжено породилно боледување и до ...
сите 189 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го потврди вчерашниот инцидент во болницата во Куманово. Во дневниот извештај на МВР се наведува дека во саботата во 09.07 ...
сите 232 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 52 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Странските студенти по дипломирањето ќе може да останат уште две години во Британија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: