Капитенот Здравковски: Оваа е некоја нова генерација, со поинаков менталитет!

Младата репрезентација на Македонија до 21 година во голем стил тргна во новите квалификации за пласман на ЕП 2021. Фарските Острови беа „стопени“ од нашите ...
| | веќе видена | слични

Ерхан Селими кој ја презеде клупата на Шкендија по оставката на Ќатип Османи, ја доведе екипата до првата победа во новата сезона. Тетовци во 5. коло од Првата ...
| | веќе видена | слични

В. Д.тренерот на тетовци Ерхан Селими, по триумфот над Работнички од 3:0 го даде својот коментар. „Бевме под голем психолошки притисок, едноставно знаевме дека ...
| | веќе видена | слични

Димитар Тодоровски (17 години), супер – талентот на Работнички попладнево во Тетово, на дербито со Шкендија, ќе биде скаутиран или „скениран“ од страна на ...
| | веќе видена | слични

Кој ли само претпоставуваше дека кога ќе се игра 5.коло дерби нема да биде мечот меѓу Шкендија и Работнички. Односно ќе биде дерби, но на дното. Екипи, кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Адвокатот Тони Менкиновски кој е лидер на преговарачкиот тим на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за носење на ново законско решение за јавното обвинителство истакна ...
сите 634 | | | веќе видена

Капитенот Никола Ѓоргиев одигра уште еден брилијантен натпревар и беше вистински лидер во триумфот над Словенија со што се ставивме во позиција да можеме да се ...
сите 310 | | | веќе видена

Мод мотото „Доста е! Стоп за насилството врз здравствените работници“ денеска во 11 часот ќе се одржи протест на здравствените работници, по неодамнешните ...
сите 189 | | | веќе видена

28-годишниот Његош Радосавлјевиќ, припадник на Пожарникарно-спасувачката екипа настрадал кога паднал од чамец, затоа што неговиот другар Слободан К. нагло го ...
сите 62 | | | веќе видена

 Дали ова ќе биде вашиот среќен ден? Дали работите ќе ви одат од рака? Што ви предвидува хороскопот – на кое поле ѕвездите ви се наклонети и каде постојано ќе ...
сите 174 | | | веќе видена

Вака “блеска” политичката правда на Зоран Заев од која што се срами секој чесен граѓанин. Законите и овластувањата се злоупотребуваат за изнуда на пари и за ...
сите 180 | | | веќе видена

Која била улогата на владиниот генерален секретар, Драги Рашковски во тендерот за набавка на радарска опрема во М НАВ? Дали во целиот случај има малверзации ...
сите 101 | | | веќе видена

После нападот на саудиските нафтени построенија , многумина ги мачат прашањата: Како нација која има 6 најголем воен буџет на светот и 6 врвни противвоздушни ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Капитенот Здравковски: Оваа е некоја нова генерација, со поинаков менталитет!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: