Брнабиќ: Ова веќе не е спор меѓу Хрватска и Србија, туку судир меѓу фашизмот и антифашизмот

Ова веќе не е конфликт меѓу Белград и Загреб, Србија и Хрватска, туку конфликт меѓу фашизмот и антифашизмот, рече Ана Брнабиќ за најновиот спор меѓу Србија и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Владата на Србија усвои предлог за „позитивен ребаланс“ на буџетот, кој предвидува зголемување на платите од 1 ноември за 8 до 15 проценти, изјави денеска на ...
| | веќе видена | слични

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ најави зголемување на платите во земјата од 1 ноември од 8 до 15 отсто, а најголеми ќе бидат во здравство. На медицинските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Натпреварот за квалификациите на европското првенство го скледеа и премиерите на Србија, Ана Брнабиќ и нејзината партнерка Милица Ѓорѓиќ во друштво со ...
| | веќе видена | слични

Српската премиерка, Ана Брнабиќ, денес ја коментираше ситуацијата со размена на протестирани ноти меѓу Србија и Хрватска, изјавувајќи дека тоа повеќе не е спор ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 205 | | | веќе видена

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
сите 273 | | | веќе видена

Реакции во јавноста предизвика мејл од Министерството за образование и наука кој наставниците ги испраќаат до родителите на учениците за тоа на какви уреди ќе ...
сите 355 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 22 | | | веќе видена

Четвртиот пакет мерки за поддршка на економијата ќе биде објавен денеска, а дел од мерките ќе бидат даночни олеснувања за одредени сектори. Владата планира од ...
сите 271 | | | веќе видена

Нема потреба од рестрикции и карантини, но ако има значајна промена на епидемиолошката слика првиот чекор би бил некоја форма на поблаги рестриктивни мерки, ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брнабиќ: Ова веќе не е спор меѓу Хрватска и Србија, туку судир меѓу фашизмот и антифашизмот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: