Првото коло на Серија А постави рекорд по посетеноста

Македонските ракометни интернационалци, Никола Костески и Горан Крстевски и Линц претрпеа пораз во првото коло во најсилната австриска лига. Линц како гостин ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хрватскиот шампион ППД Загреб со 28:25 (13:13) победи на гости кај уште еден поранешен европски шампион, Металопластика од Шабац во првото коло од регионалната ...
| | веќе видена | слични

Искусниот македонски бек, Филип Миркуловски и Вецлар направија изненадување против фаворизираниот Флензбург на вечерашниот меч во Бундеслигата. Вецлар во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Екипата на Веспрем за која и оваа сезона ќе настапува македонскиот репрезентативец Дејан Манасков со победа ја започна новата кампања во СЕХА лигата. ...
| | веќе видена | слични

Македонските фудбалски репрезентативци, Горан Пандев и Илија Несторовски на вечерните мечеви во Серија А имаа половичен успех. Џенова славеше домашна победа со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 187 | | | веќе видена

Националниот празник Денот на македонската револуционерна борба, или популарно Денот на ВМРО, се одбележува денеска како неработен ден. На денешен датум во ...
сите 329 | | | веќе видена

Северна Македонија вчеравечер доби речиси неподелена поддршка од најголемите политички групации во Европскиот парламент за почеток на преговорите со ЕУ. Повеќе ...
сите 553 | | | веќе видена

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 922 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го поздрави ратификувањето на Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. Во неговата изјава, која денеска ...
сите 174 | | | веќе видена

Не Бугарите, туку Македонците треба повеќе да се грижат за решавањето на историските прашања, рече министерката за надворешни работи на Бугарија Екатерина ...
сите 475 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Првото коло на Серија А постави рекорд по посетеноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: