Агуеро до голот број 400 во кариерата, Сити пресилен за Борнмут (ВИДЕО)


Манчестер сити со совлада Брајтон дома со 4-0, а Ливерпул триумфира на гости кај Барнли со 3-0, со што ја продолжија серијата без пораз од јануари годинава ...
| | веќе видена | слични

Искусниот македонски напаѓач, Адис Јаховиќ го постигна својот втор сезонски погодок за Јени Малатијаспор во турскиот фудбалски шампионат. Јаховиќ ги одигра ...
| | веќе видена | слични

Мадридски Атлетико беше пред амбисот, но успеа да се издигне и со комплетен пресврт да слави домашна победа против тимот на Еибар со 3-2. Со оваа победа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Атлетико Мадрид со голем пресврт и погодок во самиот финиш го победи Еибар и го продолжи перфектниот старт на сезоната во Примера.Натпреварот почна ужасно за ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Атлетико Мадрид го задржа перфектниот учинок во Примера и тоа откако вечерва со сензационален пресврт дојде до победа над составот на Еибар. Еибар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Атлетико Мадрид ги прими првите голови во сезоната, но тоа не беше проблем да стигне до нова победа во Примера дивисион. Јорганџиите покажаа шампионски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Екипата на „Бутел“ го совлада „Металург 2“ со 29:23 (14:10) во натпревар од ракометната Суперлига. Домашните постојано водеа и рутински ја одржуваа предноста и ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Агуеро до голот број 400 во кариерата, Сити пресилен за Борнмут (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: